instruktorzy

20200919_8905.jpg
20200919_10737.jpg
20200919_10520.jpg

AGNIESZKA TEMPSKA

Założycielka i trenerka jednej z pierwszych w Polsce ekipy street dance „ENZYM CREW” ( 2001 r.). Grupa ma na swoim koncie ogromną liczbę osiągnięć, pokazów, występów w programach telewizyjnych (m.in. półfinał „Mam Talent „5 edycja). Jedna z pierwszych osób, która prowadziła treningi hip-hop dance w Polsce. Promowała ten styl taneczny prowadząc zajęcia w całym Trójmieście, jeżdżąc od studia do studia. Zarażała swoja pasją setki osób. Do dziś większość trenerów w naszym studio należała do ekipy Enzym, wyszli spod skrzydeł Agi. W 2005 roku otworzyła Studio Tańca Enzym w centrum Gdańska-  pierwszą w Polsce szkołę wyłącznie o profilu street dance.  Organizator wielu imprez tanecznych m.in. „Back in the Day”, „Vespa Vibes”, „Perfect Style”oraz obozów tanecznych „Enzym Camp”, półkolonii dla dzieci, warsztatów oraz naszych co rocznych pokazów „Enzym Show”- wydarzenia na które czeka każdy tancerz Enzym Studio. Wierzy że ciężką pracą można osiągnąć wszystko. Kiedy rozpoczynała swoją przygodę z tańcem ulicznym wymyśliła właśnie taki sposób na życie, a wielu ludzi pukało się po głowie. Dziś ENZYM to ogromna szkoła tańca która kipi pasją, energią i zaangażowaniem, najlepsi i oddani trenerzy, cudowni i pracowici tancerze, gotowi na wyzwania i ciężką pracę kursanci! 

20200919_10158.jpg
20200919_10120.jpg

IZABELA BERENDT "IZU"

Trenerka / Instruktorka, Choreografka, Tancerka. Tymi słowami i w tej właśnie kolejności można najlepiej opisać Izu. Sama o sobie mówi, że przede wszystkim jest trenerem. Dlaczego? Bo najważniejsi są dla niej ludzie. Mimo że przygodę z tańcem rozpoczęła jeszcze jako dziecko, dopiero na studiach odnalazła swoją taneczną miłość – dancehall. Pod czujnym okiem ówczesnych trenerów szkoliła swoje umiejętności i zdobywała wiedzę, by obecnie móc dzielić się doświadczeniem z innymi. Ze studiem tańca Enzym związana od 2010r. W tym czasie grono jej kursantów wzrosło do pokaźnych rozmiarów. Dziewczyny, z którymi pracuje, odnoszą ogromne sukcesy na polskiej scenie tanecznej, zarówno w kategoriach solowych, jak i grupowych. Dancehall Mafia, So-So Jammin oraz Jam Dung Crew to trzy ekipy z naszego studia, które dzięki ciężkiej, systematycznej pracy oraz choreograficznemu zmysłowi Izu, regularnie plasują się w finałowej trójce najlepszych grup dancehallowych w Polsce. Co więcej, Dancehall Mafię mogliście oglądać w ostatniej edycji polsatowskiego programu Got To Dance, gdzie dziewczyny zebrały bardzo pochlebne recenzje. Izu jako trener jest wymagająca. Zależy jej, żeby wszyscy maksymalnie wykorzystali czas treningu i wynieśli z niego jak najwięcej. Ale na jej zajęciach nie zapomina o uśmiechu i pozytywnej atmosferze! Inspirację czerpie z muzyki i ludzi. Wychodzi z założenia, że od każdego tancerza, bez względu na reprezentowany poziom, może się wiele nauczyć. Na sali zostawia swoje emocje i serce. W pełni oddaje się temu, co robi. Choć na swoim koncie ma już liczne taneczne osiągnięcia oraz prestiżowe występy, to twierdzi, że największy taneczny sukces jeszcze przed nią. Stawia na nieustanny rozwój. Uważa to za obowiązek względem uczestników zajęć. Regularnie jeździ na warsztaty i zgłębia wiedzę, by móc jak najlepiej przedstawiać ludziom kulturę dancehall’u oraz Jamajki. Izu to 100% pasji do tańca, ludzi i życia. A nawet 101%! 

20200919_10449.jpg
20200919_10403.jpg

DOROTA DOROCIŃSKA "DEDA"

Tańczy od najmłodszych lat. Do Enzym Studio trafiła już w 2004 roku a po dwóch roku do pierwszego składu ekipy „Enzym Crew”. Przez lata wraz z formacją zdobywała doświadczenie i nagrody na licznych turniejach i pokazach. Dyplomowany instruktor tańca z doświadczeniem w pracy z dziećmi od 2007 roku. Dorota jest osobą która jest stworzona do pracy z dziećmi. Jest w tym najlepsza i niezastąpiona. Z jednej strony poczucie humoru i dobra zabawa a z drugiej ciężka praca i konkretny trening- nieważne że z najmłodszymi. Dzieci na zajęciach u Dedy są jak zaczarowane. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w prowadzeniu zajęć tanecznych w naszym studiu i wielu placówkach przedszkolnych wypracowała własne metody pracy z dziećmi. Uwielbia dzieci i z wzajemnością. Trenerka naszej najlepszej dziecięcej grupy „Dancehall Enzymki”, która ma na koncie liczne zwycięstwa na turniejach ogólnopolskich. Prowadzi również treningi hip-hop kids z naszymi najmłodszymi tancerzami 5-7 lat. Praca z maluszkami to dla niej ogromna frajda co możemy zaobserwować na każdym treningu!

20200919_8983.jpg
20200919_8963.jpg

MARTA JAREMIN "CZAJNA"

Pierwsza dama polskiego lockingu, tancerka, instruktor, choreograf i juror z ogromną pasją, doświadczeniem i osiągnięciami w różnych stylach tanecznych (locking, hip-hop,house, waacking). Cierpliwa, pełna pozytywnej energii instruktorka, której misją jest zarażanie miłością do tańca i sprawienie, by trening dawał radość i satysfakcję. Od 2001 roku w pierwszym składzie Enzym Crew, kształciła się pod okiem najlepszych tancerzy z całego świata, uczestniczka zawodów, spektaklów i eventów tanecznych związanych z kulturą hip-hop. Jeśli chcecie zacząć przygodę ze street dancem- jesteście w dobrych rękach

20200919_10325.jpg
20200919_10219.jpg

BOŻENA KOWALSKA "BOŻKA"

Reprezentantka trójmiejskiej sceny tanecznej z wieloletnim doświadczeniem. Jest przykładem tego że ciężką i systematyczną pracą można osiągnąć szczyty swoich marzeń. Upór, energia oraz zajawka doprowadziły ją do głównego składu jednej z najdłużej istniejących i najbardziej utytułowanych ekip street dance w Polsce - Enzym Crew.  Bożka od lat na pierwszym miejscu stawia rozwój. Nieustannie szuka inspiracji, próbuje różnych styli, nie zamyka się na żadne formy tańca. Uważa, że solidne podstawy i wiedza są niezbędne dla każdego tancerza, ale poszerzanie ich o nowe formy - daje wolność tworzenia i budowania niepowtarzalnego tanecznego 'ja'. Przełomowy w jej życiu okazał się wyjazd do Nowego Jorku, gdzie kulturę hip hopu zgłębiała u samych źródeł. Na co dzień Bożka prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży. Jej grupy regularnie występują na zawodach i pokazach, zaskakując sędziów niekonwencjonalnymi choreografiami. Bożka to wulkan energii który nie pozwoli Wam się nudzić na zajęciach. Będziecie chcieli więcej!

20200919_9363.jpg
20200919_9349.jpg

KAROLINA SOPATA

Tańczy od 2004 roku, zakochana w dancehallu od 2009 roku, reprezentantka grupy „Dancehall Mafia” od 2012 roku, od kilku lat trenuje również salsę. Absolwentka pedagogiki.  Za nią niezliczona ilość tanecznych warsztatów, pokazów, zawodów, contestów ale ciągle chce więcej. Szalona bomba energetyczna! Na zajęciach u Karoliny oprócz dużej dawki wiedzy na pewno naładujecie baterie na cały tydzień! Głośna i uśmiechnięta zarazi swoją pasją każdego. 

20200919_9086.jpg
20200919_9064.jpg

KAJA SUŁECKA

Z tańcem związana od najmłodszych lat - zaczynając od tańca towarzyskiego przez hip hop i house dance. W 2010 roku trafiła na dancehall u Izu w naszym Studio, w który wsiąkła na dobre i to z wielką wzajemnością. Uczestniczy w niezliczonej ilości warsztatów i innych eventów. Ma na swoim koncie ogromną liczbę osiągnięć. Na co dzień trenuje w jednej z naszych najlepszych ekip dancehall „So So Jammin”. Chcąc poznać dancehall u źródła w dwukrotnie wybrała się też „pooddychać” nim na Jamajce. Nowe wyzwania taneczne i pogłębianie wiedzy o kulturze to to, co lubi najbardziej, czym stara się zarazić na swoich zajęciach.

20200919_9600.jpg
20200919_9519.jpg

AGNIESZKA GRZĘDZICKA

Tancerka ekipy Dancehall Mafia od 2011 roku, instruktorka dancehall'u dla dzieci i młodzieży, która z zamiłowaniem dzieli się wiedzą i przekazuje zajawkę młodszym pokoleniom. Czynnie bierze udział w warsztatach oraz zawodach by pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie tańca. W 2014 roku odwiedziła Jamajkę i odtąd miłość do jamajskich klimatów zagościła u niej na stałe. Uwielbia zarażać uśmiechem i oglądać świat do góry nogami!

20200919_9148.jpg
20200919_9114.jpg

MACIEK WRZASZCZ "MACIAS"

Tancerz, grafik, fotograf – znany też jako MirrorShock. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Członek KillOff Crew. Ma na koncie taneczne finały takich imprez jak "Rytm Ulicy" czy "Eat Your Feet", które jednocześnie od 3 lat projektuje. Cechuje go spontaniczność, humor oraz nieszablonowe podejście do tańca.

20200919_9877.jpg
20200919_9798.jpg

MARTA MATUS

Marta przygodę z tańcem rozpoczęła na drugim roku studiów w Białymstoku, a konkretnie w Studio Działań Kreatywnych Danceoffnia, gdzie z roli tancerza przeszła w rolę instruktora. Była związana z takimi ekipami jak Kolor Konkret Crew czy Sista4Fun oraz współpracowała z takimi szkołami tańca jak w/w SDK Danceoffnia, 4Konekt oraz What’s Up Studio. Absolwentka dwuletniego Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego z dziedziny taniec nowoczesny.


Wiedzę i umiejętności zdobywa jeżdżąc na obozy, warsztaty oraz zawody taneczne w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w takich stylach jak Hip Hop Dance oraz House Dance, jednak pozostałe style taneczne takie jak: Locking, Popping, Bboying, Taniec współczesny czy Jazz nie są jej obce. W 2014 roku uczestniczyła w polsko-łotewskim projekcie Urban Are Of Respect & Peace.
 Marcie zależy na tym, aby na zajęciach panowała miła i przyjazna atmosfera oraz żeby każdy z kursantów czuł się komfortowo podczas lekcji.


W pracy instruktorskiej przykłada dużą uwagę do freestyl’u, tzn. improwizacji ruchowej. Koncentruje się na indywidualnym rozwoju tancerzy, przede wszystkim kształtowaniu ich świadomości, kreatywności i stylu. Takie podejście sprzyja szybkiemu rozwojowi tancerzy.  

20200919_9731.jpg
20200919_9713.jpg

IZABELA SIWOWSKA

Swoje pierwsze kroki taneczne stawiała mając 10 lat. Od dziecka kocha tańczyć, jest pełna pasji, pozytywnej energii i uśmiechu. Lubi łączyć style. Street dance i choreografie są tym w czym czuje się najlepiej. Szkoliła się na wielu warsztatach u polskich oraz zagranicznych choreografów. Na jej zajęciach panuje przyjazna i miła atmosfera. Będzie prowadziła kobiece choreografie do muzyki pop i rnb. Chce pokazać, że taniec to wspaniała przygoda, przy okazji której można poprawić swoją sprawność ruchową, muzykalność i przełamać barierę wstydu. Na jej zajęciach każdy będzie czuł się swobodnie, kobieco i zmysłowo. Ciężka praca i mnóstwo uśmiechu - tego na pewno nie zabraknie.

20200919_9447.jpg
20200919_9414.jpg

TOMASZ KLEIN

Przygodę z tańcem zaczął w wieku 13 lat. Od początku jego pasją był popping i to w nim się specjalizuje, ale nie są mu również obce takie style jak hip hop, locking czy dancehall. Stawia na ciągły rozwój i doskonalenie umiejętności, przez uczestniczenie w warsztatach i zawodach na terenie całego kraju. W tańcu najwięcej uwagi skupia na dobrej zabawie i dzieleniu się energią z innymi. Jego ścisły umysł pozwala mu swobodnie rozkładać kroki na czynniki pierwsze, aby każdy mógł je jak najlepiej przyswoić. Olbrzymią inspiracją jest dla niego szeroko pojęta muzyka.

20200919_9212.jpg
20200919_9154.jpg

SOKÓŁ

Topowy tancerz hip hop dance i house dance w Polsce. Nabytym doświadczeniem dzieli się prowadząc liczne klasy oraz występując w roli jurora na imprezach tj.: Up Your Skillz (Rosja), Rytm Ulicy, Wirująca Strefa, Gdańsk Dźwiga Muzę, Eat Your Feet, Urban Dance Meeting, Groove Contest, Po Polsku Tańcz, Hype Up/Baltic Games, Eye to Eye Battle, Dance Tribute, Hip Hop High Level, SHC Elements, Gorzów Funkowo, Ostrowski Styl etc. Do ważniejszych osiągnięć zalicza m.in.: